امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
تجلیل از اعضای برتر کانون دامغان در نشست ادبی

دومین نشست ادبی‌تخصصی «مشق شب» با تجلیل از اعضای برتر کتاب‌خوان در کانون پرورش فکری دامغان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری انتشارت مشق شب به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل کانون استان سمنان، فاطمه‌سادات امیرفخریان مسئول مرکز فرهنگی‌هنری شماره دو کانون پرورش فکری دامغان از برگزاری دومین نشست ادبی «مشق شب» با دعوت از رضا هوشمند نویسنده و مدیر انتشارات مشق شب، مربیان و ۳۵ عضو کودک و نوجوان مراکز فرهنگی‌هنری شماره یک و دو کانون این شهرستان در آخرین‌روز از هفته‌ی کتاب و کتاب‌خوانی خبر داد و گفت: هوشمند در این نشست با پرداختن به موضوع نویسندگی به‌عنوان یک ضرورت در زندگی اجتماعی و شغلی به سؤال‌های اعضا پاسخ داد.

 

 

 توجه به سوژه‌های ناب و تبدیل آنها به داستان

مدیر انتشارات مشق شب، ضمن ابراز خرسندی از حضور دوباره در جمع اعضا و مربیان کانون پرورش فکری، بر مطالعه‌ی هدفمند و صحیح آثار و متون کهن ادبیات فارسی، آشنایی با اصول درست‌نویسی، تمرین ساده‌نویسی با استخراج لغات و عبارات خواندنی و برداشت‌شدنی در نوشتار تأکید کرد.

هوشمند در ادامه با اشاره به موضوع‌های بیان‌شده در نخستین نشست مبنی بر توجه به عناصر داستان‌نویسی و بهره‌مندی از مثلث سه‌گانه‌ی مطالعه، نوشتن و زاویه دید صحیح، به پرسش و پاسخ با اعضا درخصوص انتقال سوژه‌های ناب و انتخاب موضوع‌های مناسب و تبدیل آنها به داستان پرداخت.

وی با تأکید بر مطالعه‌ی داستان‌های کهن ادب فارسی و بررسی اسطوره‌های ایران و جهان، آن را موجب ارتقای توان نوشتاری و افزایش دایره واژگان مخاطب اثر، عنوان و خاطرنشان کرد: نویسنده باید هر روز بنویسد و در نوشتن به پیرایش و آلایش تفکر بپردازد تا در مبحث نوشتن، قدرت انتقال مفاهیم را داشته باشد و وقتی انتقال مفاهیم به درستی اتفاق بیفتد نویسنده می‌تواند در مسیر درست داستان‌نویسی قرار گیرد.

نویسنده و مدیر انتشارات مشق شب در پایان سخنانش با تأکید بر نویسندگی به‌عنوان یک ضرورت در زندگی اجتماعی، شغلی، ارتباطی و شخصی از مربیان حوزه‌ی کودک و نوجوان خواست تا با برگزاری جلسات نقد و بررسی آثار نویسندگان و شاعران برجسته ادبیات ایران و جهان بستر مناسبی برای بالندگی و پرورش کودکان و نوجوانان این خطه مستعد و ادیب‌پرور فراهم کنند.

گفتنی است؛ در پایان نشست از اعضای برتر کتاب‌خوان با اهدای لوح و جایزه تجلیل شد.

لینک های مرتبط: 

1) کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سمنان: www.kanoonnews.ir/news/283838

2) پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی ایران : https://goo.gl/iEmrRH 

زیر مجموعه ها

Maecenas vel adipiscing arcu? Cras convallis tellus eu lacus sollicitudin rhoncus a sit amet lorem. Pellentesque vel augue pulvinar, auctor tellus ac, porttitor dui. Aliquam porttitor faucibus urna, nec porta dolor blandit nec.

In feugiat nibh nec nisl dictum iaculis. Phasellus faucibus, odio id ultrices tincidunt, ante lorem sagittis felis, aliquam aliquam nulla ipsum a eros? Morbi lobortis ante porttitor eros aliquet accumsan. Morbi sodales elit nec dolor cursus, nec sollicitudin est aliquet! Maecenas volutpat eu erat quis dictum!

Donec ornare diam consectetur, dictum orci quis, sollicitudin metus. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Praesent nec arcu eget nunc sodales tincidunt. Cras adipiscing volutpat nibh; quis lacinia magna accumsan in. Nullam in turpis turpis.

logo-samandehi
240x240

سایت رسمی انجمن روابط عمومی ایران

 

فرهنگستان زبان و ادب فارسی

 

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

 

انجمن خیرین راه و ترابری