اخبار

 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ویراست دوم کتاب قیر، اصلاح و نگهداری تألیف دکتر سید مهدی ابطحی عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان، دکتر احمد گلی عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان و مهندس حسین احمد دیباجی، توسط انتشارات مشق شب چاپ و منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مشق شب، دکتر احمد گلی عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان یکی از نویسندگان این کتاب ارزشمند، با اشاره به این‌که  بیش از 90 درصد روکش جاده‌های دنیا از جنس رویه‌های انعطاف‌پذیر و آسفالت می‌باشند، گفت: اگرچه قیر درصد بسیار کمی مخلوط آسفالتی را تشکیل می‌دهد، ولی نقش بسیار مهمی در رفتار، عملکرد و طول عمر آسفالت دارد. به همین دلیل شناخت مشخصات و رفتار قیر، دارای اهمیت بسیار زیادی است.

وی با اشاره به این‌که در کتاب قیر، اصلاح و نگهداری سعی شده به این جزء مهم مخلوط آسفالتی پرداخته شود، افزود: در این کتاب ابتدا به ساختار فیزیکی و شیمیایی قیر، انواع قیرها، آزمایش‌های کلاسیک و جدید قیر پرداخته شده است. سپس انواع اصلاح‌کننده‌های قیر و اثر آن‌ها بر قیر و آسفالت مورد بررسی قرار گرفته و در انتها به اصول گرم کردن و حمل‌ونقل قیر پرداخته شده است.

شایان ذکر است، علاقه‌مندان برای تهیه کتاب قیر، اصلاح و نگهداری که در 148 صفحه و قطع وزیری چاپ شده است می‌توانند به سایت انتشارات مشق شب به نشانی www.mashgheshabpub.ir مراجعه و یا با شماره‌های 7-66962516 تماس بگیرند.

 

مطالب مرتبط: 

ویراست دوم کتاب قیر، اصلاح و نگهداری چاپ و منتشر شد

240x240

سایت رسمی انجمن روابط عمومی ایران

 

فرهنگستان زبان و ادب فارسی

 

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

 

انجمن خیرین راه و ترابری